#LEKCJAHIGIENY #wirusoochrona

Wśród wielu działań, które podejmujemy z naszymi Przedszkolakami znalazła miejsce wojewódzka Akcja „Wirusoochrona”, której patronuje Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.

Jej celem jest m. in.: – promocja podstawowych zasad higieny osobistej, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym, przenoszonym drogą kropelkową, – zachęcanie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Powyższe cele osiągaliśmy realizując rozmaite aktywności, wśród których warto wymienić: samodzielne przygotowanie zdrowych i pełnych witamin przekąsek: soczków i szaszłyków owocowych, zabaw i biegów w pobliskim Parku Grunwaldzkim, a także w ogrodzie przedszkolnym. Określone treści przemycaliśmy w odgrywanych scenkach darmowych i teatralnych, twórczości plastycznej dzieci, a także opowiadaniach zaczerpniętych z literatury. Przytoczone aktywności przeplataliśmy piosenkami i rymowankami związanymi z omawianą tematyką. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją pod poniższym linkiem.

🙂