Skrzaty – kwiecień

3. Eko stylem życia.
4. Strażnicy książek.

„Książeczki Jasia” – wiersz A. Bolińskiej
W pokoju u Jasia półki i półeczki,
a na tych półeczkach dla dzieci książeczki.
A na tych półeczkach książeczek bez liku!
Ta jest o królewnie, a ta o szewczyku.
Stoją sobie w rzędzie równo jak żołnierze,
gdy nadejdzie wieczór ̶ Jaś jedną wybierze.
Do pokoju zajrzy mama albo tato.
̶ Poczytajmy sobie, bo już pora na to.
Śliczne te książeczki, gdzie na każdej stronie
smoki, czarownice lub krowy i konie.
A na dzisiaj będzie taka bajka krótka
o wilku, zajączku i o krasnoludkach.
̶ Co z Jasia wyrośnie? Chyba mól książkowy!

„Chcę być marynarzem”
piosenka sł., muz. S. Gutkowska

Kiedy pływam na pontonie,
Ponton chce mnie kiwać,
Wtedy sobie przypominam,
Że nie umiem pływać!

Ref.: Ahoj! Ahoj! Ja ciągle o tym marzę,
Ahoj! Ahoj! By zostać marynarzem.

A gdy złowię wielką rybę,
Ona szybko znika.
Gdy oglądam moją wędkę,
To nie mam haczyka.
Ref.: Ahoj! Ahoj! ……

Gdy na łódce wiozłem Kaśkę,
Była awantura.
Pełno wody się nabrało,
W łódce była dziura.
Ref.: Ahoj! Ahoj! ….

Dzisiaj znów karmiłem mewy,
Tak pięknie fruwały.
Coś mi spadło na koszulę,
Mewy odleciały.
Ref.: Ahoj! Ahoj! Ja ciągle o tym marzę,

„Ekoprzedszkolaki – to właśnie my” – realizacja ósmego zadania z ogólnopolskiego projektu w ramach współpracy z Przedszkolem nr 1 im. Chatka Puchatka z Trzemeszna i czasopisma „Bliżej Przedszkola”.
05.04.2024. „Wielka Księga Przygód – Zdrojek i przyjaciele” – realizacja ogólnopolskiego programu „Mamo tato, wolę wodę”.
08.04.2024. – „Gospodarstwo dawniej i dziś” – zapoznanie z pracą rolnika, poznanie jego narzędzi pracy dawniej i dziś – realizacja projektu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu”.
„Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie z panią Moniką Pawlicą – wysłuchanie książki jej autorstwa „Wielka podróż Ime”. Realizacja również projektu „Książka (dla) Przedszkolaka” – spotkanie z pisarzem.
12.04.2024. – „Necio” – prelekcja połączona z filmem edukacyjnym na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
17.04.2024. –„Bajki i baśnie” – wyjazd do kina Amok na warsztaty literacko-filmowe.
18.04.2024. „Rosnę z matematyką” – zajęcia terenowe w ramach programu edukacyjnego Fundacji mBanku.
22.04.2024. – „Dzień Ziemi” – uroczystość przedszkolna.
23.04.2024. – „Światowy Dzień Książki” – prelekcja edukacyjna – kształtowanie postaw czytelniczych oraz szacunku dla książki.
29.04.2024. „Idę do dentysty” – realizacja programu „Dziel się uśmiechem” oraz projektu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu” – kształtowanie postaw prozdrowotnych, zapoznanie z pracą stomatologa.
„Poczytaj mi….” – popołudniowe spotkania ze współczesną literaturą dziecięcą m.in. D. Wawiłow, H. Bechlerowej, S. Grabowskiego, .M. Nejmana i innych.

W każdy piątek – „Gimnastyka buzi i języka”- zabawy logopedyczne ćwiczące oddech, sprawność narządów mowy i prawidłową wymowę oraz zajęcia sportowe z trenerem z Klubu APG w Gliwicach