Skrzaty – czerwiec

Tematyka tygodnia;

1. Prawa wszystkich.
  2. Egzotyczne podróże.
  3. Letni obserwator przyrody.
  4. Radosne wakacje.

,,Jedziemy na wakacje”

Wiersz Cz. Janczarskiego

Jedziemy na wakacje, do lasu, nad wodę.

Prosimy ciebie, słonko o piękną pogodę.

Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę.

Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.

Jedziemy na wakacje w te góry wysokie.

Nie chowajcie się, szczyty, za mgłą, za obłokiem.

Jedziemy na wakacje. Na Mazury? Może!

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku, czekaj na nas w borze!

Przygody pirata

Piosenka Zejman i Garkumpel

Bum cyk, cyk i rata rata
Nie ma to jak los pirata,
Kto na drodze raz mu stanie
Z tego kasza na śniadanie.

Kiedy pirat się obudzi
Myje rączki, ząbki, buzię
Z mlekiem pije szybko kawę
I wyrusza na wyprawę.

Na wyprawie tysiąc zdarzeń
Sztormy, bitwy, abordaże,
Salwy z armat, pojedynki,
Wory złota i łupów skrzynki.

Lecz przygoda znika sama
Gdy nad morzem staje mama.
Piratowi palcem grozi –
– Znów łazienka cała w wodzie!

• „Ekoprzedszkolaki – to właśnie my” – realizacja kolejnego zadania z ogólnopolskiego projektu w ramach współpracy                z Przedszkolem nr 1 im. Chatka Puchatka z Trzemeszna i czasopisma „Bliżej Przedszkola”.
  • 05.06.2024. – „Sprintem do Maratonu” – udział Skrzatów w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków.
  • 07.06.2024. – „Festyn rodzinny” – udział Skrzatów w imprezie, wykonanie programu artystycznego.
  • 10.06.2024. – „Dzień Przyjaciela” – pogadanka połączona z prelekcją multimedialną.
  • 11.06.2024. – „Necio” – prelekcja połączona z filmem edukacyjnym na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • 12.06.2024. „W przedszkolu na sportowo” – spotkanie z trenerami klubu sportowego Carbo Gliwice.
  • 12.06.2024. – „Pożegnanie przedszkola” – uroczystość grupowa.
  • 14.06.2024. ,,Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan” – wyjazd na imprezę miejską organizowaną m.in. przez Urząd Miejski w Gliwicach, Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach.
  • 17.06.2024. – Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie z Antonim Młynkiem – starszym bratem Marty
  • 21.06.2024. – „Zdrowy przedszkolak” – spotkanie z panią doktor W. Lutogniewską na temat zdrowego odżywiania.
  • „Technika jest ciekawa” – spotkanie z panem Grzegorzem Jutrosińskim – tatą Milenki – specjalistą ds. konserwacji urządzeń transportu bliskiego ( serwis schodów i chodników ruchomych, wind osobowo-towarowych) – zapoznanie z nowym zawodem – zapoznanie dzieci z bezpiecznymi zasadami korzystania z powyższych urządzeń, poznanie nowego zawodu, realizacja projektu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu”.
  • „Bajki terapeutyczne” – popołudniowe spotkania ze współczesną literaturą dziecięcą Marii Molickiej.

W każdy piątek – „Gimnastyka buzi i języka”- zabawy logopedyczne ćwiczące oddech, sprawność narządów mowy i prawidłową wymowę oraz zajęcia sportowe z trenerem z Klubu APG w Gliwicach.