Skrzaty – październik

W koronach drzew.
Jesienne kołysanki.

Piosenka „Jarzynowy wóz”
(sł. Maria Szypowska, muz. Edward Pałłasz)

Ref. Jechał, jechał wóz,
smaczne rzeczy wiózł.
Tur, tur, tur turkotał,
smaczne rzeczy wiózł.

1.Tu marchew czerwona, kapusta zielona,
rzodkiewek różowe kuleczki,
w słonecznym kolorze słonecznik.

Ref. Jechał…….

2. Tu strączek fasoli i bobu do woli,
szpinaku zielona tam góra i burak pąsowy jak burak.

Ref. Jechał…….
„Podziękowania dla pań”
(wiersz wg Agaty Dziechciarczyk)

Czas podziękować miłe Panie
za Waszą opiekę i wychowanie,
za naukę i zabawę,
za spędzone chwile razem.
Czas też pięknie podziękować
za cierpliwość, uśmiech, serce.
Wszystkim Paniom, które dla nas
miały czułe, dobre ręce:
do tulenia i karmienia,
pomagania przy ćwiczeniach.
Do bucików sznurowania,
Ubierania, zapinania.
Zatem dziękujemy pięknie!!!
Wszystkim dzisiaj bardzo chętnie.
Razem i z osobna także,
bo w przedszkolu każdy ważny.

Planowane działania i uroczystości

03.10.2022. Wyjazd na muzyczny spektakl „O Kocie w butach przy wesołych nutach” w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń w Chorzowie. Realizacja projektu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu” – wzbogacenie wiedzy o pracy aktora.

05.10.2022. „Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie z panią Anią – mamą Marty.
„Kapelusz Pani Jesieni” – udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 25 w Gliwicach.

07.10.2022. „Bezpieczne dziecko i pierwsza pomoc” – spotkanie z pracownikami Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

10.10.2022. – „Dzień Drzewa” – zapoznanie ze znaczeniem drzew dla przyrody i człowieka, kształtowanie postaw ekologicznych.

11.10.2022. – „Puszka dla głodnego brzuszka” – akcja charytatywna na rzecz zwierząt z gliwickiego schroniska.

14.10.2022. Dzień Edukacji Narodowej – uroczystość przedszkolna.

24.10.2022. Realizacja ogólnopolskiego projektu „Dookoła Polski – województwo mazowieckie” .
„Franklin nasz przyjaciel” – kontynuacja spotkań z literaturą Paulette Bourgeois – rozwijanie kompetencji społecznych oraz wzmacnianie emocji dzieci.

27.10.2022. „Planetarium” – wyjście do SP nr 10 – udział w projekcji filmu edukacyjnego w kopule audiowizualnej prezentującego funkcjonowanie Wszechświata, jego gwiazd i planet.
„Rysujemy krok po kroku” – ćwiczenia grafomotoryczne kształcące umiejętność rysowania i wzmacniające wiarę dzieci we własne możliwości (każdy czwartek miesiąca).
„Gimnastyka buzi i języka” – w każdy piątek – zabawy logopedyczne ćwiczące oddech, sprawność narządów mowy i prawidłową wymowę.