Z Życia Przedszkola

 


DZIEŃ DZIECKA W PARKU CHOPINA SKRZACIKOWE WYSTĘPY


DZIEŃ DZIECKA


Dzień Mamy i Taty


Morska Wyprawa W Dalekie Krainy


Słoneczka poznają jak powstają owoce i płyną soki w drzewach


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE


„NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM”

Warsztaty z Mamą Lili


Zabawy z Wodą


„SPRINTEM do MARATONU”


Kolejny dzień ciekawych rzeczy

 


Warsztaty z surykatką Maliną


WARSZTATY JĘZYKOWE

Grupy starsze wzięły udział w warsztatach językowych gdzie poznały rozwój motyla w języku angielskim.

Dziękujemy szkole języków Teddy School.

 


WARSZTATY Gliwicka Marina


WIZYTA POLICJANTA

W ramach projektu Poznajemy Zawody nasze przedszkole odwiedził Policjant. Opowiedział on o swoim zawodzie, pokazał niezbędne akcesoria policyjne. Oraz porozmawiał z dziećmi jak się zachowywać żeby być bezpiecznym.

 


POWITANIE WIOSNY

Wiosnę witało całe przedszkole wraz z Groszkiem i Różyczką, na szczęście Marzanna wraz Zimą została wysłana pocztą na biegun północny. 

 


IDZIE WIOSNA

Wielkimi krokami zbliża się wiosna dlatego w naszych grupach powstały piękne kąciki gdzie już rosną własnoręcznie posadzone rośliny.


POZNAJEMY GLIWICE

W ramach projektu Poznajemy Gliwice dzieci odwiedziły Gliwicki rynek i poznały najciekawsze zabytki naszego miasta


KABARET NA JEDNEJ NODZE

W DOMU OPIEKI

Skrzacikowy Kabaret Na Jednej Nodze odwiedził podopiecznych domu opieki Nasz Dom. Dzieci przedstawiły bajkę o „Królewnie Śmieszce”

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłe słowa.


GLIWICKA MARINA

Grupę Skrzaty odwiedziły panie z Gliwickiej Mariny, opowiedziały o pracy bosmana. Każdy mógł przymierzyć kamizelkę ratunkową, i pokonać bosmański tor przeszkód. 

Dziękujemy za ciekawe zajęcia.


W PRZEDSZKOLU NIGDY SIĘ NIE NUDZIMY


ROCKOWE WARSZTATY

Dzięki naszej wspaniałej pani Agnieszce wszystkie dzieci miały okazję poznać gitarę elektryczną. Każdy osiłek mógł ją podnieść, trochę pograć ale i również poszaleć przy rockowych dźwiękach. 


WARSZTATY PRZYRODNICZE Z SURYKATKĄ

Nasze przedszkole odwiedził dziś niecodzienny gość Surykatka Malina.             Dzieci dowiedziały się jakie zwyczaje ma Malina co lubi robić i co je oraz gdzie mieszkają jej kuzyni. Każdy dzielny przedszkolak mógł również pogłaskać naszego gościa.


TŁUSTY CZWARTEK

Ten dzień był pełen słodkich niespodzianek! A największą był słodki występ kuchareczek z wędrownego teatrzyku Ekoludków


KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY SKRZATY

Skrzaty również są przyjaciółmi natury, dlatego wiedzą jak zdrowo się odżywiać, segregować śmieci i dbać o przyrodę.


Ekspedycja w Świat Żywiołów – luty

Skrzaty w lutym w ramach projektu Ekspedycja w Świat Żywiołów zapoznawały się z żywiołem ognia. Poznały tajniki wulkanów, zalety i zagrożenia ze strony ognia, wykonały kilka prac plastycznych ale i również odwiedziły Remizę Państwowej Straży Pożarnej, gdzie się dowiedziały jak wygląda sprzęt i praca strażaka.

OGNISKO PRZYJAŹNI

ODWIEDZINY U STRAŻAKÓW

POZNAJEMY ŻYWIOŁ OGNIA


WALENTYNKI

Ten dzień wszyscy w przedszkolu spędzili na okazywaniu sobie sympatii oraz wspólnych zabawach. Nie zabrakło też czegoś dla duszy!

 


Dzień Uśmiechu 

Dzień Uśmiechu w aktorskim wydaniu zawdzięczamy Pani Ani I Darii:)


Warsztaty artystyczne Ekoludków

Dzięki naszym kochanym rodzicom dzieci mogą nauczyć się czegoś nowego 

Tym razem Ekoludki pod nadzorem mamy Lenki wbijały pracowicie gwoździe i zrobiły piękne serduszka DZIĘKUJEMY!


CYRKOWE URODZINY

U naszych Słoneczek wiele się dzieje nawet zwykły dzień może zmienić się w coś wyjątkowego


SKRZACIKOWE ZAJĘCIA

Eksperymenty z lodem

 

Rozmawiamy o uczuciach

Poznajemy Gliwice

Pilnie się „uczymy”:)

Magiczna Mandala powstała dzięki pomocy  i pomysłowi mamy Hanii DZIĘKUJEMY!

W krainie Baśni


Kubusiowi Przyjaciele Natury 

Słoneczka wcieliły się w Kubusiowych Przyjaciół Natury.

Poznały tajniki zdrowego żywienia, jak należy segregować śmieci oraz własnoręcznie przygotowały pyszną sałatę:)


BAL

Zabawy Tańce i Fikańce wszystkie baśniowe postacie świetnie się bawiły. 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci z tej okazji przygotowały piękne występy, które były wynagrodzone gromkimi brawami. 

Tak obchodziły dzień babci i dziadka Słoneczka

Skrzaciki

Ekoludki

 


Warsztaty dla rodziców Gry i zabawy wspomagające rozwój

Gorąco dziękujemy za przybycie na warsztaty na temat gier i zabaw wspomagających rozwój dziecka. Ufamy, że to nie był stracony czas ☺️😉Zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. 

WESOŁE ZAJĘCIA SŁONECZEK

Mali konstruktorzy 

Maski Karnawałowe

W zimowej krainie

Magiczne obrazki

Jaki smak może mieć lód?

Kolorowa woda

Tańce brykańce


Rodzinne spotkanie kolędowe grupy najmłodszej. 

Słoneczka postanowiły zaprosić swoje rodziny na wspólne kolędowanie. Towarzyszyła temu wspaniała atmosfera i piękna muzyka.


Kolejne wyjście do MDK-u na koncert umuzykalniający tym razem dzieci poznały instrumenty i muzykę górali z Żywca


Jasełka w Kościele Św. Antoniego w wykonaniu Ekoludków


WIGILIA I JASEŁKA

Podczas tego wyjątkowego czasu grupa starsza zaprezentowała nam piękne jasełka.      Jak co roku zasiedliśmy wszyscy do wigilijnego stołu życząc sobie wszystkiego najlepszego.


Barbórka

Jak co roku pielęgnując nasze śląskie tradycje odbyło się spotkanie z górnikami.        Nie zabrakło górniczych opowieści, pięknych śpiewów i tańców. 


CYRK BOBAS

Bombik, cyrkowy klaun, zaprezentował dzieciom wiele magicznych sztuczek których nauczył się w cyrku. A ponieważ był sam, do pomocy potrzebował wielu asystentów, którzy pomogli stworzyć widowisko w którym było prawie wszystko! Świerszcz grający na skrzypcach, dzikie i niebezpieczne zwierzęta, akrobacje…. 

 

 


Odwiedziny Świętego Mikołaja!

Wszystkie przedszkolaki i panie były baaaaaaaaaaardzo grzeczne!!! 


Sztolnia Luiza

Nasze Skrzaty i Ekoludki postanowiły sprawdzić jak wygląda praca górnika.   Odwiedziły więc sztolnie Luiza poznały zakamarki kopalni, obejrzały maszyny górnicze, sprzęt niezbędny do pracy w kopalni. Spotkały Skarbnika, który opowiedział jak dawniej wyglądała praca w kopalni a na koniec odbyły przejażdżkę kolejką „Karlik”


Pasowanie Na Przedszkolaka

 Grupa Słoneczka oficjalnie została przyjęta w poczet naszych przedszkolaków:)


XV Igrzyska Placówek Integracyjnych

W XV Igrzyskach Placówek Integracyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej      z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Gliwicach nasze przedszkole reprezentowała grupa Ekoludki. Dzieci wzięły udział w paradzie placówek integracyjnych, obejrzały przedstawienie „Morskie Opowieści” oraz pokonały tor przeszkód.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Już po raz kolejny zorganizowane zostały Urodziny Pluszowego Misia. Były śpiewy, zabawy, tańce i prezenty. Nie zabrakło również solenizanta:) 

Dziękujemy współorganizatorom

Radzie Osiedlowej Wójtowa Wieś oraz SP Nr 10


Odwiedziny Pani Jesieni

Pewnego jesiennego dnia jak gdyby nigdy nic podczas zajęć ktoś zapukał do drzwi…

Dziękujemy Mamie Dominiki za przyprowadzenie tak cudownego gościa:)


Z SILEZAUREM I MAMUTEM

Przed wiekiem na Śląsku dym unosił się z kominów hut i fabryk. A przed milionami lat? Dymiły tu wulkany, rósł tropikalny, wilgotny las, w którym żyły wielkie praważki i metrowe krocionogi, wędrowały dinozaury… A podczas epoki lodowcowej? Mamuty, nosorożce włochate i… renifery! Ekoludki odkrywają pradzieje śląskiej ziemi! Nowy projekt edukacyjny „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska” przygotowany przez Muzeum w Gliwicach dla dzieci przybliża fascynującą przeszłość naszego regionu. Jej ślady wciąż mamy wokół siebie, a nauki takie jak geologia, paleontologia i archeologia pozwalają nam je zrozumieć. W trakcie siedmiu spotkań w Zamku Piastowskim dzieci dowiedzą się, gdzie na Śląsku można stanąć na wulkanie, co wydarzyło się w lesie karbońskim, jak wyglądał smok z Lisowic, czyje szczątki odkryto w Krasiejowie, na co polowali nad Kłodnicą łowcy z końca epoki lodowcowej i czego możemy się dowiedzieć o tajemniczym ludzie z przełomu epok brązu i żelaza, który pozostawił po sobie cmentarzyska w Łabędach i Świbiu? Czekają nas eksperymenty, warsztaty plastyczne, wizyta w Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego Politechniki Śląskiej – największej tego typu placówce naukowo-dydaktycznej na Górnym Śląsku, której zbiory kopalin, minerałów, skał i skamieniałości liczą ponad 25 tysięcy okazów… W podróży pomoże dzieciom specjalna mapa wraz z osią czasu, dzięki której nie zgubią się w gąszczu dziejów, a niezawodnymi przewodnikami będą silezaur i mamut. 


100- lat Polsko 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu wiele się działo. Odbył się rodzinny konkurs „Orzeł Biały” oraz wystawa prac.        Każda grupa podczas tygodnia polskiego wykonała piękne prace plastyczne związane  z symbolami narodowymi. 9 listopada przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii podczas, której został uroczyście odśpiewany hymn.


Co to jest? – Czyli Dzień ciekawych rzeczy.

Grupa Ekoludki już po raz kolejny zorganizowała wraz ze swoimi paniami Dzień ciekawych rzeczy. Dzieci w tym dniu przyniosły różne ciekawe przedmioty oraz opowiedziały innym do czego one służą. Było ciekawie, pouczająco i wesoło!

 


www.psitulmnie.pl

Nasze przedszkole odwiedził dziś jeden z podopiecznych schroniska Psitul mnie wraz ze swoją opiekunką. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami, oraz jak się zachować gdy zaatakuje nas pies.  

Przekazaliśmy również karmę i koce, które dzięki wam udało nam się zebrać. Dziękujemy za dary i bardzo interesującą i pouczającą lekcję.


WSZYSTKO NAS DZIŚ ROZWESELA, BO TO DZIEŃ NAUCZYCIELA!

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, piękne piosenki i wiersze!


 NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W CYKLU KONCERTÓW UMUZYKALNIAJĄCYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FILHARMONIĘ ŚLĄSKĄ 

Audycje przedszkolne Filharmonii Śląskiej organizowane w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach mają na Śląsku swoją pięćdziesięcioletnią tradycję.  MDK zaprasza do siebie Filharmonię Śląską od kilku lat. Najistotniejszą zaletą audycji  jest to, że są to koncerty żywych, obecnych przed słuchaczami wykonawców, a tematyka spotkań jest różnorodna i każdorazowo niesie ze sobą jakieś interesujące dla młodego melomana treści. Jest to okazja wyjątkowego zbliżenia do muzyki, której towarzyszą przeżycia i doznania połączone z przemycaną podczas anegdot i zabaw z instrumentem wiedzą.  Najbardziej spontanicznie reagują dzieci najmłodsze – kiedy tylko wyczują rytm, natychmiast zaczynają rytmicznie klaskać. 

Podczas audycji dzieci poznają nowe instrumenty, dowiadują się jak wydobyć z nich dźwięk, z czego są zrobione i jakie odgłosy natury potrafią naśladować. Dzięki elastycznym, dostosowującym się do potrzeb słuchaczy solistom – kameralistom można pokazać dzieciom muzyczne sekrety, np. zbliżenie do polifonii zaczyna się od uchwycenia sensu niezależności głosów, radości imitacyjnej zabawy i ruchu.                W podobny sposób wprowadza się inne elementy muzycznej kuchni: formy, instrumenty i współbrzmienia. 

Dwa koncerty już za nami!


WIZYTA W KOMISARIACIE POLICJI

Grupa Ekoludki odwiedziła komisariat. Dzieci poznały pracę policji, zwiedziły komisariat oraz nauczyły się jak zachowywać się na pasach. Dowiedziały się również dlaczego warto nosić odblaski. I jak zachować się gdy ktoś jest poszkodowany. 

 


Złota Polska Jesień 

Nic dodać nic ująć:)


WyRaźni na drodze!

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „WyRaźni na drodze” organizowanej przez Fundację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Celem akcji były zagadnienia związane z widocznością na drodze. Szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym taka tematyka jest wyjątkowo istotna. Dzieci uczyły się podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, omawiały pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania na drodze, zdobyły wiedzę na temat prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w taki sposób, by być widocznym. Przedszkolaki poznały znaki drogowe nie tylko w przedszkolu ale również wybrały się na spacer aby sprawdzić swoją wiedzę. Zwieńczeniem akcji było wykonanie prac plastycznych o tematyce promującej korzystanie z odblasków „Widoczni na drodze”. Na zakończenie przedszkolaki biorące udział w akcji otrzymały książeczki aktywności oraz odblaski.


Kolejne odwiedziny Teatru ArtGabi z Chorzowa.

 „Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła”. Teatrzyk miał na celu pokazać dzieciom jak można się zachować w sytuacji utraty orientacji 
w terenie- zgubienia drogi np.: w lesie.

Głównymi bohaterami była dwójka przyjaciół Kicia i Rufi. Kicia to mądra i odważna mieszkanka zaczarowanego lasu, a Rufi to jej przyjaciel pies, miłośnik tańca i jazdy na deskorolce, przygotowujący się do programu „Mam talent !”. Dzieci doskonale bawiły się oglądając teatrzyk, tańcząc i śpiewając 🙂 


DZIEŃ CHŁOPAKA

Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopaka

Nasze dziewczynki z grupy starszej pamiętały o tym dniu i postanowiły zrobić niespodziankę swoim chłopakom! Oto jej efekty:)


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka

A wiec My bawiliśmy się tak…


Nowy rok szkolny rozpoczynamy od podróży w bajkowy świat morskich stworzeń.

Nasi przedstawiciele godnie nas reprezentowali

w Parku Chopina na „Festiwalu Złotej Rybki”

 


Znalezione obrazy dla zapytania nowy rok szkolny